| Marca | HP |
| Nombre del modelo | Envy |
| Tamaño de la pantalla | 16 Pulgadas |
| Color | Glacier Silver |
| Tamaño del disco duro | 1 TB |
| Modelo de CPU | None |
| Tamaño de la memoria RAM instalada | 16 GB |
| Sistema operativo | Windows 11 Pro |
| Característica especial | Audio HD |
| Descripción de la tarjeta gráfica | Integrada |
Acerca de este artículo
- Reliable Performance - Experience the power of the Ultra 5 125U processor for top-tier performance and lightning-fast responsiveness. Enjoy high-def entertainment and seamless content sharing
- Vivid Visuals - Immerse yourself in stunning visuals with the Widescreen Ultra Extended Graphics Array display, boasting superior color accuracy and wider viewing angles at 1920 x 1200 resolution
- Clear Audio - Enhanced by Poly Studio Audio and dual speakers, enjoy crystal-clear sound and cutting-edge innovation for seamless collaboration
- Effortless Connectivity - Stay connected with Wi-Fi 6E and Bluetooth 5.3 for faster speeds, improved performance, and smooth interactions, anytime, anywhere
- Multiple Ports Available - Connect your laptop with other devices. 2x USB Type-A, 2x Thunderbolt 4, 1x HDMI, 1x Headphone/microphone combo
›
| Marca | HP |
| Fabricante | HP |
| Series | Envy |
| Color | Glacier Silver |
| Factor de forma | Convertible |
| Ancho del producto | 9,68 inches |
| Tamaño del área de visualización de la pantalla con pie | 16 Pulgadas |
| Resolución de la pantalla | 1920 x 1200 píxeles |
| Resolución | 1920 x 1200 Pixels |
| Marca del procesador | Intel |
| Tipo de procesador | None |
| Velocidad del procesador | 3,6 GHz |
| Número de procesadores | 12 |
| Tamaño de RAM | 16 GB |
| Tecnología de la memoria | so_dimm |
| Tipo de memoria del equipo | SODIMM |
| Memoria máxima compatible | 16 GB |
| Velocidad del reloj de la memoria | 2400 MHz |
| Tamaño de la unidad de disco duro | 1 TB |
| Descripción del disco duro | SSD |
| Interfaz de la unidad de disco duro | Solid State |
| Detalles de audio | Altavoces |
| Descripción del altavoz | 2 altavoces |
| Coprocesador de gráficos | Intel Graphics |
| Marca de la tarjeta gráfica | Intel |
| Descripción de la tarjeta gráfica | Integrada |
| Tipo de conectividad | Wi-Fi |
| Tipo de conexión inalámbrica | 802.11ax |
| Número de puertos HDMI | 1 |
| Voltaje | 5 Voltios |
| Vataje | 65 watts |
| Fuente de energía | CA y batería |
| Plataforma de hardware | PC |
| Sistema operativo | Windows 11 Pro |
| Baterías incluidas | No |
| Contenido de energía de la batería de litio | 54 Vatios-hora |
| Empaque de la batería de litio | Baterías integradas en el equipo |
| Peso de la batería de litio | 300 g |
| Número de celdas de iones de litio | 4 |
The computer is professionally upgraded and customized. The manufacturer box will be opened by our professional engineers for customizing and testing. Factory defects and blemishes are significantly reduced by our in-depth inspection and testing. We offer a 12-month warranty, please feel free to contact us if you need any support from our team.
Processor Model
Intel Core Ultra 5 125U
# of Cores
12
# of Performance-cores
2
# of Efficient-cores
8
Total Threads
14
Max Turbo Frequency
Up to 4.3 GHz
Efficient-core Max Turbo Frequency
3.6 GHz
Integrated Graphics
Intel Graphics
Display
16 inch WUXGA (1920 x 1200) Display
Interface
2 x Thunderbolt 4
2 x USB-A
1 x HDMI
1 x Headphone/Microphone combo
Connectivity
Wi-Fi 6E and Bluetooth
Operating System
Windows 11 Pro
Others
Dimensions:14.04 x 9.68 x 0.72 in
Weight (approximate): 4.14 lbs